Historie

Slovo Kutus Kutus pochází z balijského slova a znamená osm. Podle filozofie číslo osm vyjadřuje rovnováhu těla, mysli a duše.

Bambang Pranoto, muž s jedinečnou osobností vynalezl právě jedinečný Kutus Kutus.Po opuštění vysoce postavené mezinárodní funkce se rozhodl pro život v Gianyar na Bali, oblasti, která je známá zelenými rýžovými poli a ohromujícími plážemi, daleko od turistického ruchu, aby  mohl věnovat více času meditaci a sebepoznání. Bohužel se však stala nešťastná událost, pan Bambang Pranoto spadl do rokle při hledání zeleninových listů kankung v rýžových polích a ochrnul na obě nohy. Po této nehodě se začal věnovat meditaci ještě víc a přišla s tím i myšlenka Kutus Kutus oleje. Pranoto začal s přáteli shromažďovat různé bylinné rostliny a řadu jiných přísad, z nichž začal vyrábět tento zázračný olej.Pranoto používal olej na ochrnuté končetiny každý den a  po pravidelným používání oleje začal znovu chodit. Později tento bylinný olej začal obstarávat i svým přátelům, kteří se trápili s různými druhy  bolestí.Po mnoha svědectvích, že olej opravdu jeho přátelům pomohl, se rozhodl, že tento dar pošle dál do světa a pomůže i ostatním lidem.

Zázračný olej Kutus Kutus aktivuje tělesnou energii zvanou Čchi a pomáhá udržovat nejen správnou rovnováhu, ale také tělesné a duševní zdraví. Slovo Energie Čchi pochází z čínské medicíny. Tato energie vyznačuje životní sílu nebo vitální energii, která proudí skrz energetické dráhy našeho těla. Narušení nebo blokace energie Čchi rozvrátí rovnováhu a správnou funkci našich orgánů, což může mít za následek oslabení imunitního systému a následné zdravotní problémy či onemocnění.

Výběr 69 různých bylinek je založen na dvou zajímavých filozofiích:

● Filozofie „Pět částí stromu života“, která znamená, že všechny části stromu – kořeny, stonky, listy, květy i ovoce – musí svorně žít v synergii.
● Filozofie „Dvou přírodních prvků“, tedy vody a ohně. Tyto 2 prvky vesmíru dotvářejí proces výroby oleje Kutus Kutus.

Energie Čchi napomáhá ke zlepšení metabolismus, koncentraci, sebevědomí, vitalitě orgánů, krevního oběh, přirozené aktivaci enzymů, hormonů a imunitního systému, generuje tělu prospěšné teplo a dokonce pomáhá ke zlepšení nálad a emocí člověka. Díky úplné energii Čchi jsou lidé schopni lépe zvládat stres a dosáhnout svých životních cílů.
Největším benefitem oleje Kutus Kutus je stimulace krevního oběhu a nervové soustavy prostřednictvím vnějšího ošetření nohou a páteře.